Mantas

Kai pirmąkart sutikome Mantą, jam buvo 26 metai. Dėl negalios niekas nenorėjo suteikti Mantui progos atskleisti savo talentų. O jų jis tikrai turi. Ar galėtumėte nežiūrėdami į kalendorių pasakyti, kokia savaitės diena bus sausio 10? Mantas gali! Žiūrėti per dienas televizorių – ne Manto svajonė. Mantas norėjo dirbti ir būti naudingas, tačiau darbdaviams jis buvo per lėtas, jam reikėjo nuolatinės priežiūros. Todėl darbą pasiūlėme mes. Rišti mazgus Mantui buvo iššūkis – teko daug kartų kartoti, rodyti ir detaliai paaiškinti, kaip viską atlikti. Tačiau šiandien Mantas – parakordo meistras, kuriam apyrankės – ne tik būdas užsidirbti, bet ir laisvė būti savarankišku.


Nijolė

Didžiuojamės Nijole, kuri  sulaukusi 54 metų išmoko naudotis kompiuteriu nepaisydama savo negalios. Pakeitusi daugybę darbo vietų, nes dėl sveikatos sutrikimų negalėdavo dirbti pakankamai greitai ar turėdavo daryti daugiau pertraukėlių, Nijolė neprarado gyvenimo džiaugsmo. Pakvietėme anksčiau patyrusią mezgėją pabandyti rišti apyrankes ir jai pavyko. Nors pirštai nepaklūsta greitai, tačiau kiekvieną apyrankę Nijolė riša galvodama apie anūkę ir tai, kaip savo užsispyrimu rodo pavyzdį, kad negalima pasiduoti.


Giema

Visą gyvenimą besirūpinusi savais ir svetimais vaikais, dabar globodama mergaitę iš globos namų su Dauno sindromu, Giema apie savo negalią susimąsto retai. 55 metų moteris jaunystėje negalėjo skirti laiko mokslams, todėl dabar aktyviai lanko įvairius nemokamus kursus ir tobulėja. Tačiau darbdaviai dėl Giemos sveikatos būklės darbo nesiūlo. Rišdama apyrankes ji turi galimybę bendrauti, jaustis naudinga ir kurti. Giema nori dalytis savo atrastais talentais ir tiki, kad negalia negali tam sukliudyti.

Artūras

Anksčiau dėl sveikatos sutrikimo 32 metų Artūras retai išeidavo iš namų, nebent apsilankyti poliklinikoje. Draugai išvyko į užsienį ir taip uždaras Arturas nebeturėjo su kuo bendrauti. Tačiau gavęs progą rišti apyrankes, jis ne tik atrado naują pomėgį, bet ir bendraminčių. Anksčiau nemanęs, kad gali gyventi kai kiti žmonės, dabar Artūras turi mėgstamą veiklą, mokosi net namuose, o rytais atskuba pats pirmas. Derindamas spalvas, rišdamas naujus mazgus jis mokosi ne tik kurti apyrankes, bet ir pažinti save, išmokti pasitikėjimo savimi ir jaustis visavertis.