Norėdama padėti integruotis į darbo rinką sunkumų darbo rinkoje patiriantiems žmonėms socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“ ėmėsi socialinio verslo – įkūrė „Share the Light“ dirbtuves, kuriose žmonės su negalia pina madingus aksesuarus iš parašiuto virvės parakordo.

Parašiuto įkvėpti gaminiai

Kelissyk per savaitę žmonės su negalia atvyksta į dirbtuves, kur padedami asistentų mokosi naujo neįprasto amato –riša mazgus iš parašiuto virvės parakordo. Mazgas po mazgo gimsta „Share the Light“ apyrankės, į kurių sukūrimo procesą neįgalieji aktyviai įsitraukia, parinkdami modelius, derindami spalvas ir raštus. Nuo 2016 m. pavasario, kai buvo pradėta ši socialinė iniciatyva, neįgalieji išmoko pagaminti net penkių rūšių apyrankes, pakabukus “Laitus” ir konferencijų kaklajuostes.
Medžiaga apyrankėms pasirinkta neatsitiktinai, nes parašiutas – tai laisvės ir saugumo simbolis. Kurdami gaminius iš parakordo savo talentus išlaisvina tie, kurie įprastoje darbo rinkoje yra nurašyti. Siekiame, kad šis amatas užtikrintų saugesnį ir oresnį pažeidžiamų žmonių gyvenimą, o ilgainiui jie užsidirbtų pragyvenimui. Todėl sukūrėme interneto parduotuvę sharethelight.lt, kurioje galima įsigyti madingus aksesuarus ir taip paremti mažiau galimybių turinčius žmones.

Socialinis verslas sprendžia neįgaliųjų žmonių problemas

Žmonių su negalia nedarbas Lietuvoje vis dar yra opi problema – dirba tik mažiau nei trečdalis darbingo amžiaus neįgaliųjų, o nedirbančiųjų yra per 120 tūkstančių.
Žmonės su negalia yra papildomų poreikių turintys darbo rinkos dalyviai, kuriems pagalbos neužtikrina nei verslo įmonės, nei valstybės finansuojamos priemonės. Be paramos asmenys su intelekto sutrikimais ar psichikos negalia, fizinę sveikatą praradę vyresnio amžiaus žmonės vis dar turi mažai šansų susirasti darbą. Todėl ir kilo mintis patiems organizuoti jų užimtumą ir imtis socialinio verslo.
Kuriame saugią aplinką pažeidžiamiems žmonėms, kurioje jie galėtų atsiskleisti. Padedami asistentų neįgalieji ne tik mokosi amato, dirbtuvėse ugdomos tokie bet kuriame darbe reikalingi įgūdžiai kaip laiko kontrolė, darbas komandoje, gebėjimas prisiimti atsakomybę už rezultatus. O bene didžiausias pasiekimas – tai išaugęs pasitikėjimas savimi ir jausmas, kad esi reikalingas